Внутрішня оптимізація сайту – те з чого слід розпочинати після створення та розробка веб-сайту в Тернополі. Поговоримо з експертом з SEO та просування, Денисом Паріюком, який розповів нам основні секрети внутрішньої підготовки сайту.

Контент сайту
Основа будьякого сайтуконтент. Яким же він має бути, щоб пошукові системи не просто взяли його, а й схвалили? Звичайно, унікальним. Унікальністьодне з найголовніших вимог пошукових роботів. Крім того, необхідно, щоб контент, незалежно від того відео це, аудіо або ж просто картинки / фото, був цікавим. Таким чином, ви збережете постійних відвідувачів і привернете нових. Але й це ще не все. Не менш важливо і правильне використання ключових слів. Про це трохи докладніше.

Ключові слова

Ключові словазапити, які люди вводять в пошукових системах. Зрозуміло, в кожній сфері діяльності запити ці різні і вам необхідно провести комплексний аналіз топові сайтів конкурентів, щоб грамотно підібрати свої. Прописуються ключові слова в заголовку і в самому тексті. У тексті щільність «ключів» не повинна перевищувати 5%, адже інакше сайт буде надмірно оптимізований, що також не буде оцінено пошуковими системами. Щоб вкластися в ці вимоги і вжити оптимальну кількість ключових слів рекомендується не оптимізувати одну сторінку більш ніж під 3 запиту, а краще під один або два. Ні в якому разі текст на повинен складатися з суцільного набору «ключів», адже тоді можна і під фільтр його підвести подібної оптимізацією. Як написати грамотний СЕОтекст ми більш детально розповімо в іншій замітці. Не забувайте, що публікувати новини або просто свіжі статті треба регулярно, щоб не тільки у пошукових роботів, але і у людей була впевненість, що сайт «живе» і ним займаються, а не кинули.

Оптимізація дизайну

Оптимізувати під пошукові запити треба і картинки і відео. Це зробити набагато простішевідео і зображення підбирайте тематичні, а в назві вживайте відповідні словосполучення.
Взагалі, дизайн оптимізувати досить просто. Ця задача повинна бути виконана ще на стадії виготовлення сайту. Кінцевою метою є коректне відображення сайту у всіх браузерах при різних дозволах екрану. Деякі сайти і ресурси оптимізують дизайн навіть під мобільні пристрої і планшети, що також буде незайвим (особливо для форумів та блогів, оскільки людині часом доводиться виходити в мережу не зі стаціонарного ПК або ноутбука).

Як вивести сайт в ТОП пошукових систем? Поради

Карта сайту і robots.txt

Також на сайт корисно додати деякі цікаві доповнення. Наприклад, карта сайту. Поперше, ця карта з перерахуванням всіх сторінок вже повинна бути складена у службовому файліrobot.txt, але вона доступна і призначена тільки для роботів системи. Для людей же можна окремою вкладкою зробити список всіх сторінок і матеріалів, доступних у вас на сайті. Не завадило б і присутність деяких плагінів і іконок. Скажімо, плагін, який за основними ознаками (з тих же ключових словах) визначає тематику статті і пропонує до прочитання схожі, підвищить час, що проводиться користувачами на вашому ресурсі. Іконки ж, припустимо, соціальних мереж дозволять вашим відвідувачам ділитися різними записами, а це, у свою чергу, не просто дасть вам додаткові посилання, але і приверне нову аудиторію. Створіть щось на кшталт «зворотного зв’язку», адже таке доповнення дарує відчуття причетності і можливості впливати на розвиток і утримання сайту у користувачів, не кажучи вже про те, що нерідко деякі пропозиції дійсно корисні.

Як і в зовнішній оптимізації, у внутрішній грають свою, і чималу, роль посилання. Але в даному випадку це посилання між статтями, що стосуються однієї теми. Такий прийом називається перелінковкою сайту.

Ну ось, мабуть, і все, що хотілося розповісти вам в цій статті. Звичайно, тема розкрита не повністю, адже для повного розкриття недостатньо буде і десятка подібних статей, але ми зробимо все можливе, щоб в наступних матеріалах ще вище підняти завісу таємниці і нерозуміння найцікавішій науки під назвою СЕО.